Co fotit na svatbě, když prší? Tipy pro deštivé počasí!

Co fotit na svatbě, když prší? Tipy pro deštivé počasí!

Ahoj milí čtenáři! Zdá se, že i ta nejdůkladněji naplánovaná svatba se může potýkat s nepříznivým počasím. Co tedy udělat, když se na vaší velký den vylévají trakaře? Nemusíte zoufat! V našem dnešním článku vám přinášíme praktické tipy a triky, jak zachytit ty nejlepší momenty i při deštivém počasí. Čtěte dál a připravte se na perfektní svatební den i za deštivých podmínek! 🌧️👰🤵
- S účastníky svatby

– S účastníky svatby

Pokud se blíží váš svatební den a předpověď hlásí déšť, nezoufejte! I přes nepříznivé počasí můžete mít krásné a nezapomenutelné snímky ze svého velkého dne. Zde je pár tipů, co je dobré zachytit na svatbě, když prší:

 • Zakryté party stanové – vytvořte romantické snímky pod party stanem nebo altánem, kde se budou váš hosté schovávat před deštěm.
 • Rozmoklé uličky – využijte kaluže a stříkající dešťovou vodu pro kreativní a jedinečné záběry.
 • Doprovodný deštník – nechte svatební průvod zdobit deštníky různých barev a vytvořte pestré a veselé fotky.

Tip Popis
Zakryté party stanové Vytvořte romantické snímky pod party stanem nebo altánem.
Rozmoklé uličky Využijte kaluže a dešťovou vodu pro kreativní záběry.
Doprovodný deštník Nechejte svatební průvod zdobit deštníky různých barev pro pestrou atmosféru.

- Uvnitř prostoru

– Uvnitř prostoru

Pokud se na vaší svatební den přidá i déšť, nemusíte zoufat! Existuje spousta skvělých způsobů, jak využít deštivého počasí k tomu, aby vaše svatební fotografie byly ještě výjimečnější. Zde je pár tipů, co fotit na svatbě, když prší:

 • Kytičky pod deštníkem: Využijte deštník jako zajímavý prvek ve svých fotografiích. Požádejte nevěstu, aby si pod ním schovála svou nádhernou kytici a vytvořte romantický snímek.
 • Kalné louky: Deštivé počasí vytváří krásně zamlžené pozadí, které dodá vašim fotografiím jedinečnou atmosféru. Využijte tuto příležitost k zachycení intimních momentů na zamlžených loukách.
 • Reflexe v kalužích: Dešťové kaluže mohou také posloužit jako zajímavý prvek ve vašich fotografiích. Zachyťte odraz nevěsty a ženicha ve vodě a vytvořte originální snímky plné magie.

- Venkovní fotografie

– Venkovní fotografie

Pokud se na svatbě setkáte s deštivým počasím, nezoufejte! I v dešti lze pořídit krásné a originální venkovní fotografie. Zaměřte se na tyto tipy, jak využít deštivého počasí k vaší výhodě:

 • Reflexe na mokrém povrchu: Využijte reflexe na mokrém povrchu, jako je třeba kaluž nebo zrcadlově lesklé povrchy. Tyto odrazy vytvářejí zajímavé kompozice a dodají fotografiím jedinečný vzhled.
 • Dešťové kapky: Nebojte se zvýraznit dešťové kapky, které mohou přidat romantický a intimní nádech vašim fotografiím. Zapomeňte na deštník a nechte si kapky dopadat na šaty nebo květiny.
 • Přírodní světlo: Díky oblačnému počasí můžete využít přirozeného světla bez tvrdých stínů. Fotografujte ve stínu nebo během jemného deště pro hezké, rovnoměrné osvětlení.

Nenechte se deštivým počasím zaskočit a využijte ho k vytvoření unikátních a krásných venkovních fotografií!
- Kreativní využití deště

– Kreativní využití deště

Tipy pro kreativní využití deště na svatbě:

 • Fotografujte reflexe: Využijte mokré povrchy pro zachycení krásných reflexí nebo odlesků.
 • Fotíme v dešti: Nepříjemné počasí může přinést jedinečné a romantické fotografie, plné emocí a autentičnosti.
 • Využijte barevné deštníky: Deštníky mohou být skvělým doplňkem k fotografiím, přidávají barevné akcenty a zajímavé textury.

Tip Popis
Zachyťte kapky deště Detailní záběry kapků deště mohou být velmi efektní a působivé.
Použijte průhledné deštníky Průhledné deštníky vytvářejí zajímavé efekty a hrají s kompozicí fotografie.

- Záložní plány

– Záložní plány

Plánování svatebního dne je emocionálně náročné a přemýšlení o možných změnách počasí může být stresující. Pokud se v den vaší svatby rozhodne déšť, není třeba zoufat! Máme pro vás pár tipů, jak využít deštivého počasí ve prospěch vašich fotografií.

Při plánování fotografií si dejte pozor na světlo a stíny. Deštivé počasí může vytvořit jedinečnou atmosféru a zajímavé odrazy. Nepodceňujte krásu kapků deště na květinách nebo na listech stromů. Kombinace deště a světla dokáže vytvořit velmi romantické a krásné scény, které budete milovat!

Nezapomeňte na praktické detaily – doporučujeme si připravit nepromokavé deštníky, střevíce nebo gumáky pro vás i pro svatební hosty. Deštníky mohou posloužit i jako netradiční dekorace nebo skvělé rekvizity pro fotografování. A nezapomeňte, že na deštivé svatební fotky se nezapomíná!

– Zvážení profesionálního fotografa

Pokud se má svatba konat za deštivého počasí, nemusí to být nutně zlá zpráva. Profesionální fotograf si s tím poradí a dokáže vytvořit nádherné snímky i za těchto podmínek. Zde jsou některé tipy, co fotit, když prší:

 • Pod střechou: Využijte architektonické prvky na místě, kde se koná svatba. Zachyťte detaily budovy, okna nebo ozdobné sloupy.
 • Deštníky: Deštníky mohou být nejen praktickými doplňky, ale i skvělými rekvizitami pro fotografování. Zachyťte obrázky novomanželů pod deštníky nebo hrající si s deštníkem.
 • Láska za každého počasí: Nezapomeňte fokusovat na lásku a štěstí nově oddaných, která bude silnější než jakýkoliv déšť. Emoce mohou být stále viditelné i za špatného počasí.

Závěrečné myšlenky

Doufáme, že vám naše tipy pomohly zvládnout focení na svatbě i za deštivého počasí. Nezapomeňte si připravit deštník, nepromokavé oblečení a dobrou náladu, ať vám pršení nezkazí den plný lásky a štěstí. Navíc, dešťové kapky mohou přidat do vašich fotografií ten správný romantický šarm. Tak neváhejte a fotíte dál, i když venku prší!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *