Co na oběd na svatbu pro 60 lidí? Návrhy svatebního menu!

Co na oběd na svatbu pro 60 lidí? Návrhy svatebního menu!

Ahoj novomanželé! Plánujete svatbu pro 60 lidí a nevíte, co na oběd? Žádný strach! V tomto článku vám představíme několik skvělých návrhů na svatební menu, které uspokojí i ty nejnáročnější hosty. Tak se pohodlně usaďte a nechte se inspirovat pro váš velký den! 🍽️💍 #svatba #menu #inspirace
Jak vybrat vhodné menu pro svatbu pro 60 hostů?

Jak vybrat vhodné menu pro svatbu pro 60 hostů?

Jestliže se chystáte uspořádat svatbu pro 60 hostů, správný výběr svatebního menu je klíčovým prvkem pro úspěch celé události. Při plánování jídla pro tuto velkou skupinu lidí je důležité zvážit různé faktory, jako jsou preference hostů, rozpočet a styl svatby.

Pro začátek si určete, zda preferujete servírované menu nebo formu samoobsluhy, jako je například svatební bufet. Dalším krokem je výběr vhodných jídel a nápojů, které budou oslovovat vaše hosty. Zvažte kombinaci teplých a studených pokrmů, různé typy masa, ryb, zeleniny a dochucovadla.

Menu Počet kusů
Pečené kuře s bramborovým salátem 60
Grilovaná zelenina se sýrem 60
Tiramisu 60

Tradiční česká svatební jídla, která vždy zabrousí do srdcí

Tradiční česká svatební jídla, která vždy zabrousí do srdcí

Pro vaši svatební hostinu pro 60 lidí si můžete vybrat vašich hostů. Začněte svatební oběd chlebíčky s různými pomazánkami a saláty. Jako hlavní chod můžete podávat například svíčkovou na smetaně s houskovým knedlíkem a brusinkami nebo pečenou kachnu s červeným zelím a karlovarskými knedlíky.

Pro vegetariány a vegany zajistěte alternativní menu, jako je například quinoa s grilovanou zeleninou nebo červená řepa s pikantním hummusem. Pro sladké zuby můžete na závěr nabídnout tradiční český dezert buchty s domácí marmeládou a zakysanou smetanou.

Inspirace pro moderní a netradiční svatební menu

Inspirace pro moderní a netradiční svatební menu

Vybrat vhodné menu na svatební oběd pro 60 hostů může být docela výzvou, zejména pokud hledáte něco moderního a netradičního. Naštěstí vám přinášíme několik inspirací, které vám mohou pomoci při rozhodování.

 • Street Food Festival: Co takhle uspořádat na svatbě Street Food Festival s různými food trucky nabízejícími různé druhy exotického jídla? Hosté si mohou vybrat své oblíbené pokrmy a vychutnat si je pod širým nebem.
 • Bufet s tematickými stanicemi: Vytvořte pro hosty bufet s různými tematickými stanicemi, jako je například stanice s sushi, taco stanicí nebo stanice s grilovanými specialitami. Každá stanice může nabídnout něco jedinečného a zajímavého.
 • Veganské a vegetariánské menu: Pro hosty s různými dietárními preferencemi se můžete rozhodnout pro veganské a vegetariánské menu, které může být stejně chutné a atraktivní jako tradiční jídla. Nabídněte například quinoové saláty, zeleninové tarty nebo grilované zeleninové pokrmy.

Vhodné volby pro vegetariány a vegany

Vhodné volby pro vegetariány a vegany

Jste pozváni na svatbu, ale nejste si jisti, jaké vegetariánské či veganské volby by byly vhodné pro takovou událost? Nebo možná jste vy sami vegani či vegetariáni, kteří se snaží plánovat svatební menu pro 60 lidí? Nebojte se, máme pro vás několik skvělých návrhů, které potěší jak vaše chutě, tak vaše zdraví!

Začněte svatební menu lahodnou předkrmovou tabulí, plnou čerstvých zeleninových taštiček, grilovaných tofu špízů a pestrobarevných hummusů s domácím pečivem. Jako hlavní chod můžete nabídnout například pikantní quinoa salát s grilovanými zeleninami, smažený tofu s kousky ananasu a kokosovou rýží, nebo mohutnou luštěninovou polévku se sezonními bylinkami a opečeným chlébem.

Pro dezert si můžete dopřát osvěžující ovocné sorbety, lahodné raw dortíky nebo hořkou vegan čokoládu se sladkými plátky exotického ovoce. Nezapomeňte také na nápojový lístek s bio limonádami, čerstvými smoothies a kvalitními veganskými víny. S takovýmto menu se nejen postaráte o potěšení svých hostů, ale i o ochranu zvířat a životního prostředí!

Jak doplnit svatební menu o lahodná dezertní překvapení?

Pro svatební oběd pro 60 lidí je důležité zvolit vyvážené menu, které potěší všechny hosty. Základem mohou být tradiční pokrmy jako pečená kuřata nebo vepřové maso s různými druhy příloh. Pro ty, kteří preferují vegetariánskou stravu, je dobré zahrnout do menu také například grilované zeleninové pokrmy nebo rizoto s houbami.

Pro doplnění svatebního menu o lahodnou sladkou tečku můžete připravit dezertní překvapení, které potěší všechny gurmány. Můžete zvolit klasické dezerty jako tiramisu nebo panna cottu, nebo se poohlédnout po originálních dezertních kombinacích. Skvělou alternativou mohou být také mini dortíky nebo zákusky v různých chutích a podobách.

Nezapomeňte ani na vhodné pití k jídlu a dezertu. Pro svatební oběd můžete nabídnout pestrou škálu nápojů, včetně vína, šampaňského, nealkoholických nápojů a kávy. Důležité je myslet i na bezpečné alternativy pro řidiče a nepijáky.

Tipy na originální občerstvení pro svatební hosty

Tipy na originální občerstvení pro svatební hosty

Přemýšlíte, co nabídnout vašim svatebním hostů pro oběd? Máme pro vás několik skvělých návrhů svatebního menu pro 60 lidí, které rozhodně potěší všechny chuťové buňky!

Začněte svatební hosty občerstvit třeba lahodnými ručně válenými sushi rolkami, které budou skvělým lehkým předkrmem. Pokračujte chutnými saláty z grilované zeleniny a čerstvými bylinkami, které si jistě získají obdiv všech přítomných. Jako hlavní chod zvolte pečené kuřecí prsa s bylinkovou omáčkou a dušenou brokolicí s máslí a citronovou šťávou.

Důležité faktory při plánování svatebního menu pro větší skupinu lidí

Při plánování svatebního menu pro větší skupinu lidí je důležité vzít v úvahu několik klíčových faktorů, které zajistí, že všichni vaši hosté budou spokojeni s jídlem. Jedním z hlavních faktorů je variabilita, zvážítež dostatečně různorodé pokrmy, abyste uspokojili různé chutě a diety.

Dalším důležitým faktorem je množství jídla – pro 60 lidí byste měli zajistit dostatečné množství každého pokrmu, aby nikdo neodcházel hladový. Důraz by měl být kladen i na prezentaci jídel – atraktivní aranžmá a servírování mohou pomoci vytvořit nezapomenutelný zážitek z vaší svatební hostiny.

 • Roční období a počasí: Zvažte, jakým způsobem by mohlo počasí ovlivnit vaše menu. V létě se hodí lehčí a osvěžující jídla, zatímco v zimě mohou hosté ocenit teplé polévky a hřejivé hlavní chody.
 • Speciální dieta: Zajistěte dostatečnou nabídku variant pro vegetariány, vegany nebo osoby s alergiemi na potraviny. Dbát na jejich potřeby je nesmírně důležité pro jejich celkový zážitek ze svatby.

Jak zajistit, aby výběr jídel zaujal všechny hosty?

Jak zajistit, aby výběr jídel zaujal všechny hosty?

Pro svatbu pro 60 lidí je důležité zajistit vyvážené a chutné menu, které potěší všechny hosty. Jedním z klíčových prvků je nabídka různých jídel, ze kterých si každý vybere podle své chuti a preferencí. Zde máme několik tipů, jak zajistit, aby výběr jídel zaujal všechny hosty:

 • Zaměřte se na různorodost – zahrňte do menu různé druhy masa, ryb, těstovin, zeleniny a příloh.
 • Vytvořte vegetariánské a veganské možnosti – myslete i na hosty s odlišnými stravovacími preferencemi a zajistěte pro ně rozmanité a lahodné alternativy.
 • Dodržujte sezónnost a čerstvost surovin – pokud možno, vybírejte ingredience dle aktuální sezóny a preferujte kvalitní a čerstvé suroviny.

Vhodné kombinace jídel a nápojů pro dokonalou svatební hostinu

Vhodné kombinace jídel a nápojů pro dokonalou svatební hostinu

Při plánování svatební hostiny pro 60 lidí je důležité vybrat vhodné kombinace jídel a nápojů, které budou dokonale ladit a potěšit chuťové buňky vašich hostů. Zde jsou některé návrhy svatebního menu, které mohou být skvělým výběrem pro tento speciální den:

 • Hlavní chod:

  • Pečená krůta s bramborovým knedlíkem a šťouchanými brambory
  • Hovězí svíčková s karlovarským knedlíkem a brusinkovou omáčkou
  • Rybí filet s citronovým máslem a listovým salátem

 • Přílohy:

  • Zeleninový salát se šťavnatým dresinkem
  • Kuřecí vývar s nudlemi a petrželkou
  • Grilovaná zelenina s bylinkovým olejem

 • Dezerty:

  • Tiramisu s kávou a mascarpone sýrem
  • Jablečný závin s vanilkovou zmrzlinou
  • Panna cotta s lesními plody a karamelovou omáčkou

Závěrečné poznámky

Děkuji, že jste si přečetli náš článek o tom, co si připravit na svatební oběd pro 60 lidí. Doufáme, že naše návrhy vás inspirovaly a pomohly vám při plánování vaší svatební hostiny. Pamatujte, že klíčem k úspěchu je variace, kvalitní suroviny a dobře promyšlené menu. Přejeme vám krásnou svatební hostinu a spoustu radostných okamžiků s vašimi blízkými! A nezapomeňte – dobré jídlo vždy spojí lidi. Buďte kreativní a užijte si každý moment vaší svatební oslavy!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *