Svatba V Malajsii: Jak Vypadají Tamní Svatební Tradice?

Svatba V Malajsii: Jak Vypadají Tamní Svatební Tradice?

Vítejte na našem blogu! Dnešním tématem je svatba v Malajsii a jak se liší od tradičních svatebních obřadů, které známe. Pokud vás zajímá, jak vypadají tamní svatební tradice a zvyky, nechte se inspirovat naším článkem. Pojďme společně objevit kouzlo malajsijských svateb!
Svatba v Malajsii: Co očekávat

Svatba v Malajsii: Co očekávat

V Malajsii se svatby řídí tradičními zvyklostmi a rituály, které zahrnují bohatou paletu barev, ceremoniální oděvy a kulturní symboliku. Při svatebních obřadech v Malajsii můžete očekávat následující:

 • Barevné slavnosti: Malajské svatby jsou často plné živých barev a bohatých vzorů, které symbolizují radost a štěstí nově oddávaného páru.
 • Tradiční rituály: Kromě obřadu se často konají různé tradiční rituály, jako například darování šperků nebo symbolů bohatství a plodnosti.
 • Výpravné hostiny: Po obřadu následuje vydatná hostina, kde se podávají tradiční malajské pokrmy a dezerty, aby hosté mohli oslavit nové manželství.

Vybavení malajsijské svatební hostiny

Vybavení malajsijské svatební hostiny

V Malajsii se svatby konají obvykle v tradičním stylu, který reflektuje bohatou kulturní historii země. Jedním z klíčových prvků malajsijské svatební hostiny je bohatě vybavený stůl s různými lahůdkami a specialitami. Zde jsou některé z typických jídel, které můžete očekávat na malajsijské svatbě:

 • Nasi Minyak: Toto je typické malajsijské rýžové jídlo, které se podává s kari nebo masovou omáčkou.
 • Rendang: Jedná se o tradiční indonéské masové jídlo, které je oblíbené i v Malajsii a často se podává na svatbách.
 • Kuih: Tento sladký pečivo je nedílnou součástí malajsijské svatební hostiny a přináší sladký závěr vaší hostině.

Na tradiční malajsijské svatbě také můžete očekávat tradiční rhythmnicky tančící představení, hrací nástroje jako například gamelan a bohatě zdobené dekorace v tradičním stylu. Pokud plánujete svatební hostinu v Malajsii, určitě zvažte začlenění tradičních prvků, které dodají vaší události jedinečný a autentický ohlas.

Jaké oblečení si vzít na malajsijskou svatbu

V Malajsii jsou svatební obřady velmi pestré a plné krásných tradic. Pokud se chystáte na malajsijskou svatbu, je důležité přizpůsobit svůj outfit místním zvyklostem a tradicím. Zde je několik tipů, :

 • Zvolte si tradiční malajsijský kostým, známý jako „Baju Kurung“ pro ženy a „Baju Melayu“ pro muže.
 • Barvy hrají v malajsijské kultuře důležitou roli, takže je vhodné se vyhýbat tmavým odstínům a raději zvolit světlé barvy, jako je bílá nebo pastelové tóny.
 • Doplňte svůj outfit šperky a doplňky, které zdůrazní krásu a eleganci vašeho outfitu.

Typické dekorace na malajsijské svatbě

Typické dekorace na malajsijské svatbě

Na malajsijské svatbě jsou typické různé dekorace, které reflektují bohatou a barevnou kulturu této země. Mezi nejvýraznější prvky patří:

 • Batikové látky: Batik je tradiční malajsijský vzorovaný materiál, který se často používá na svatebních dekoracích. Bývá použit jako ubrusy, dekorace na židlích nebo dokonce i na svatebních šatech.

 • Orchideje: Orchideje jsou oblíbeným květinovým prvkem na malajsijských svatbách. Jsou symbolem luxusu a krásy a často zdobí svatební tabule či závěsy.

 • Tradiční svíčky: Pro osvětlení a ozdobení svatebních stolů se často používají tradiční malajsijské svíčky s výraznými barevnými vzory. Tyto svíčky vytvářejí příjemnou a romantickou atmosféru.
  Role rodiny a přátel na malajsijské svatbě

  Role rodiny a přátel na malajsijské svatbě

  Jednou z nejdůležitějších tradic na malajsijské svatbě je role rodiny a přátel. Tito lidé hrají klíčovou úlohu v celém svatebním procesu a jsou zodpovědní za různé důležité úkoly a rituály. Zde je pohled na některé z nich:

 • Rodina nevěsty a ženichovi rodiče: Mají na starosti organizaci svatebního obřadu a pečují o to, aby vše probíhalo hladce. Jsou také zodpovědní za vybrání vhodného data a místa pro svatbu.
 • Getě: To jsou svatební družičky a družbové, kteří asistují nevěstě a ženichovi během celého svatebního dne. Jejich úkolem je pečovat o novomanžele a zajistit, aby měli vše, co potřebují.
 • Hosté: Přátelé a rodina mají na malajsijské svatbě důležitou roli, protože svatební hosté jsou ti, kteří dávají novomanželům požehnání a štěstí do nového života. Jsou také ti, kteří dělají oslavu veselou a nezapomenutelnou.

Tipy pro zahraniční hosty na svatbě v Malajsii

Tipy pro zahraniční hosty na svatbě v Malajsii

Tradice svateb v Malajsii

V Malajsii jsou svatby velkým a důležitým společenským událostem, které jsou plné tradičních prvků a rituálů. Malajci si zakládají na rodinné pietě a svatby jsou pro ně velkým rodinným shromážděním. Zde je pár zajímavostí o tom, jak vypadají tamní svatební tradice:

 • Příprava nevěsty: Nejprve se koná obřad zvaný „berinai“, kdy nevěsta dostane speciální krém na obličej od svých ženských příbuzných. Tento krém má nevěstě přinést krásu a štěstí v manželství.
 • Obřadní ruce: Během svatebního obřadu jsou ruce novomanželů spojeny speciálním šátkem zvaným „sireh junjung“. Tento rituál symbolizuje spojení jejich životů a náklonnost k sobě.
 • Tradiční jídlo: Na svatební hostině se podávají tradiční malajské pokrmy, jako je například „nasi minyak“ (olejem zalité rýže) a „rendang“ (kořeněné hovězí maso). Tato jídla symbolizují bohatství a blahobyt pro novomanžele.

Závěrečné myšlenky

Doufáme, že vás náš článek o svatebních tradicích v Malajsii zaujal a že jste se dozvěděli něco nového a zajímavého. Jestliže se chystáte na svatbu a váháte nad tím, jaký styl a tradice zvolit, možná vás inspiruje některá z malajsijských svatebních tradic. Ať už se rozhodnete pro tradiční nebo moderní svatební obřady, nezapomeňte, že to nejdůležitější je, aby byla vaše svatba odrazem vaší lásky a individuality. Ať se vám daří při plánování vašeho velkého dne!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *