Co potřebuji ke svatbě na Filipínách? Dokumenty pro svatbu v zahraničí!

Co potřebuji ke svatbě na Filipínách? Dokumenty pro svatbu v zahraničí!

Chystáte se svatbu na Filipínách a nejste si jisti, co všechno budete potřebovat k uzávěrce manželství v zahraničí? Bez obav! V dnešním článku se společně podíváme na seznam dokumentů, které budete potřebovat k nevšední chvíli, aby vaše svatební plány probíhaly hladce a bez stresu. Připravte se na jednoduchý průvodce potřebnými papíry pro vaši svatbu na Filipínách!🌺👰‍♂️🏝️
Co potřebuji ke svatbě na Filipínách?

Co potřebuji ke svatbě na Filipínách?

Pro svatbu na Filipínách budete potřebovat následující dokumenty:

 • Platný cestovní pas – ujistěte se, že máte platný cestovní pas s minimální platností po dobu pobytu na Filipínách.
 • Manželský licence – musíte získat manželský licence od místní vládní jednotky na Filipínách. Tento proces může trvat několik týdnů, takže se ujistěte, že máte dostatek času.
 • Osobní doklady – může být vyžadován i váš rodový list nebo jiné osobní doklady pro ověření totožnosti. Zjistěte si předem, jaké konkrétní dokumenty budou potřeba.

Pokud máte veškeré dokumenty připravené a dodržíte všechny potřebné kroky, můžete se těšit na krásnou svatbu na Filipínách plnou exotiky a romantiky.

Nezbytné dokumenty pro svatbu v zahraničí

Pro svatbu na Filipínách potřebujete několik nezbytných dokumentů, abyste mohli slavnostně říci své „ano“. Prvním dokumentem, který budete potřebovat, je platný pas. Vězte, že kopie pasu nestačí, takže se ujistěte, že máte svůj originál v pořádku.

Dalším důležitým dokumentem je potvrzení o možnostech manželství. To znamená, že musíte dokázat, že jste oprávnění uzavřít manželství podle zákonů své země. Některé řešení by mohlo být osvědčení o právní způsobilosti.

Posledním klíčovým dokumentem je manželský plán. Tento dokument obsahuje veškeré informace o vaší plánované svatební akci, včetně místa, data a času. Ujistěte se, že máte všechny tyto dokumenty v pořádku včas, abyste mohli bez komplikací vstoupit do manželského světa na Filipínách.

Jak získat potřebné povolení pro uzavření manželství na Filipínách

Pro uzavření manželství na Filipínách musíte mít určité povolení a potřebné dokumenty. Nejdůležitější je zajistit si **Svatební Licenci**. Bez tohoto dokumentu není možné se na Filipínách legálně oddat. Kromě toho budete také potřebovat **Plnou kopii Vašich Pasů**, **Výpis z Matriky** a **Potvrzení o Svatbě z České Republiky**, pokud jste občanem této země.

Další důležitou věcí při plánování svatby na Filipínách je Udělení Souhlasu Rodičů, pokud se jedná o manželství osob mladších 25 let. Dále je nutné absolvovat Pre-Cana Kurz – kurz pro snoubence s církevním důrazem na manželský život. Samozřejmě nezapomeňte na platbu Registrační Poplatky a dozvědět se o přesných termínech a postupech v dané farnosti. S dodržením všech těchto kroků a shromážděním správných dokumentů by měla být vaše svatba na Filipínách bez komplikací!
Specifické požadavky pro svatební obřad na Filipínách

Specifické požadavky pro svatební obřad na Filipínách

Pro uspořádání svatby na Filipínách je nutné dodržet specifické požadavky a mít připravené potřebné dokumenty. Pokud plánujete výměnu manželských slibů na tomto exotickém ostrově, nezapomeňte si získat následující:

 • Mezinárodní rodný list – Musíte mít platný mezinárodní rodný list pro důkaz vaší totožnosti.
 • Potvrzení o svobodě k sňatku – Filipíny vyžadují, abyste předložili potvrzení o vaší svobodě k sňatku.
 • Platné pasy – Bude nutné mít platné pasy pro vás i vaše snoubenky.

Předložení dokumentů Termín odevzdání
Mezinárodní rodný list Minimálně 1 měsíc před svatebním obřadem
Potvrzení o svobodě k sňatku Nejpozději 6 měsíců před svatbou
Platné pasy Nejpozději 3 týdny před odjezdem na Filipíny

Tipy pro plynulý průběh svatebního obřadu v zahraničí

Tipy pro plynulý průběh svatebního obřadu v zahraničí

Chystáte se na svatbu na Filipínách a nevíte, jaké dokumenty budete potřebovat? Nezoufejte, máme pro vás pár užitečných tipů, jak zajistit plynulý průběh svatebního obřadu v zahraničí.

Mezi základní dokumenty, které budete potřebovat k uzavření manželství na Filipínách, patří:

 • Plná moc a ověřený zákaz manželství od velvyslanectví České republiky
 • Osvědčení o svobodě a/bezúhonnosti
 • Plné znění zákona o rodině (Family Code of the Philippines)

Dokumenty Velvyslanectví
Plná moc ANO
Osvědčení o svobodě NE
Zákon o rodině ANO

Důležité informace o platnosti manželského obřadu na Filipínách

Důležité informace o platnosti manželského obřadu na Filipínách

Pro platnost manželského obřadu na Filipínách je důležité mít veškeré potřebné dokumenty správně připravené. Mezi nejdůležitější patří platný pas a vízum pro pobyt na Filipínách. Kromě toho budete potřebovat také narozeninový list a osvědčení o civilním stavu. Dále je nutné předložit potvrzení o absolvování předmanželského poradenství ze strany církve nebo státního úřadu.

Nezapomeňte také na další nezbytné dokumenty, jako je sňatečný lístek, fotografie a další. V případě, že se chystáte uzavřít manželství s filipínským občanem, budete muset absolvovat rovněž zvláštní povinnostní kurz o filipínské kultuře a tradicích. S tím vším vám rádi pomůžeme, abyste mohli mít svůj svatební den na Filipínách bez jakýchkoliv komplikací.

Povinnosti a odpovědnosti při uzavírání manželství v cizí zemi

Povinnosti a odpovědnosti při uzavírání manželství v cizí zemi

Pro uzavření manželství na Filipínách potřebujete splnit několik povinností a mít na paměti některé zodpovědnosti. Jedním z nejdůležitějších kroků je shromáždit potřebné dokumenty pro svatbu v zahraničí. Bez nich byste se nemohli legálně oddat.

Mezi nejběžnější dokumenty, které budete potřebovat, patří:

 • Platný cestovní pas
 • Osvedčení o svobodě k sňatku (Certificate of Legal Capacity to Contract Marriage)
 • Originální rodný list
 • Průkaz totožnosti

Je důležité být pečlivý a důkladný při sběru těchto dokumentů, abyste se vyhnuli problémům a mohli si užít svůj svatební den bez stresu.

Jak se připravit na svatební obřad na Filipínách: praktické rady

Jak se připravit na svatební obřad na Filipínách: praktické rady

Pro svatbu na Filipínách je důležité mít všechny potřebné dokumenty připravené včas. Mezi nejdůležitější patří:

 • Platný pas: Ujistěte se, že Váš pas je platný minimálně 6 měsíců od data svatby.
 • Manželský osvědčení: Pokud jste již vdaní či ženatí, budete potřebovat oficiální potvrzení o rozluce nebo smrti manžela/manželky.
 • Žádost o svatební licenci: Získejte povolení ke sňatku od místního úřadu nebo církve, je to jeden z nejdůležitějších kroků k uzavření manželství na Filipínách.

Nezapomeňte si ověřit aktuální požadavky pro svatbu na Filipínách, aby vše proběhlo hladce a bez problémů!

Možná komplikace a jak jim předcházet při plánování svatby v cizině

Při plánování svatebního obřadu na Filipínách je důležité mít všechny potřebné dokumenty správně připravené. Bez správných papírů se můžete setkat s možnými komplikacemi, které by mohly zhatit váš svatební den. Zde je seznam dokumentů, které budete potřebovat k uzavření manželství na Filipínách:

 • Plný doklad o narození
 • Doklad o nezadanosti
 • Platný pasaport
 • Cestovní vízum (pokud je vyžadováno)

V případě, že jeden z partnerů není občanem Filipín, mohou být požadovány další dokumenty nebo postupy. Je důležité prověřit veškeré podmínky včas a zajistit, aby vše potřebné bylo připravené před datem svatby. S dodržením potřebných formalit se vyhnete zbytečným komplikacím a plně se soustředíte na svůj speciální den.

Závěrečné poznámky

Doufám, že vám tento článek pomohl získat jasnější přehled o tom, jaké dokumenty budete potřebovat k svatbě na Filipínách. Nezapomeňte se důkladně připravit a dodržovat veškeré požadavky, abyste si mohli užít svůj velký den naplno. Pokud máte další dotazy nebo potřebujete další informace, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme vám krásnou a bezstarostnou svatební přípravu!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *